CZYTAJ TAKŻE

Koszt pompy ciepła dla domu o powierzchni
150 m²

Pompy ciepła to znakomite rozwiązanie ogrzewania dla domu. Jest to ekologiczne i sprawdzone energooszczędne urządzenie, które wykorzystywane są do:

 • Ogrzewania budynku,
 • Wody użytkowej,
 • Chłodzenia w czasie upałów,


Koszt montażu pompy ciepła, w gruncie rzeczy zależy od metrażu budynku. Dzisiaj przyjrzyjmy się jaki jest koszt dla domu o powierzchni 150 m². Należy zacząć od korzyści jakie niesie ze sobą montaż pompy ciepła:

 • Niskie koszty eksploatacji,
 • Działanie pompy ciepła nie ma efektów ubocznych w postaci emisji spalin do środowiska, a w większości przypadków do jej zasilania wykorzystywane są panele fotowoltaiczne,
 • Prawidłowo dobrana pompa ciepła dla domu jest niemalże bezobsługowa i jest przede wszystkim bezpieczna,
 • Szeroka gama wyboru na rynku, pozwala precyzyjnie wybrać najlepsze rozwiązanie dla ciebie. Można wybierać z pośród pomp ciepła powietrznych, pomp ciepła gruntowych służących do ogrzewania powietrza i wody użytkowej.
  Tak samo pompy ciepła, które mogą być używane tylko do podgrzewania wody w domu. 


Pompa ciepła w domu to wygoda i oszczędność

W nowych domach, w 20-30% ich właściciele decydują się na montaż pompy ciepła. Jest to bardzo oszczędne i proekologiczne rozwiązanie dla ogrzewania domu i wody. Co wpływa na to?Coraz większa dostępność pomp ciepła i konkurencyjność ofert Jednak największą zaletą jest to, że 75% potrzebnej energii pobierają ze źródeł odnawialnych (powietrza, gruntu, czy wody), a tylko 25% z sieci elektrycznej.

Pompa ciepła do domu 150 m² cena

Wycena powinna być indywidualna dla każdego domu. Należy wykonać fachową ekspertyzę i uwzględnić zapotrzebowanie konkretnego budynku i jego mieszkańców. Na cenę mają wpływ takie czynniki jak chociażby:

 • W jaki sposób jest ogrzewany dom? 
 • Liczba domowników i optymalna temperatura,
 • w której zazwyczaj funkcjonują,
 • Technologia budowy, w tym rodzaj ocieplenia, okna,
 • Gdzie jest zlokalizowany dom? (W Polce jest pięć stref klimatycznych),
 • Zapotrzebowanie na energię grzewczą i wodę użytkową,
 • Czy będzie to jedyne źródło ciepła dla budynku? Jest to niezwykle ważne dla określenia dodatkowych funkcjonalności dla poprawnego działania,

 

Należy zwrócić uwagę na poprawny dobór mocy pompy ciepła. Niedowymiarowana pompa ciepła i przemiarowana mogą nieść ze sobą poważne konsekwencje - zarówno na koszt urządzenia, jego eksploatację i finalny zwrot z inwestycji. Niezbędnym jest poradzenie się prawdziwego fachowca, który działa w branży od długiego czasu i ma stosowną wiedzę na ten temat. Hubert i jego ekipa czekają na Twój kontakt!

Łączny koszt pompy ciepła z montażem wynosi ok. 40-45 tyś. złotych netto. Dokładna wycena zależy od odpowiedzi na wcześniejsze pytania, oraz wyboru pompy ciepła, która waha się od 15 do 65 tyś. złotych.

Fotowoltaika dla domu

CZYTAJ ARTYKUŁ

Mój prąd 4.0

Fotowoltaika dla domu

CZYTAJ ARTYKUŁ

576 595 622

ZAMÓW 

EKSPERTYZĘ

Wyślij formularz skontaktujemy się z Tobą w sprawie wyceny budowlano-energetycznej.

Zgoda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez hs-instal.pl moich danych osobowych zawartych w formularzu na potrzeby realizacji przesłanego zgłoszenia.

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Kontakt

 +48 576 595 622

 biuro@hs-instal.pl

ul. Więckowskiego 48
    90-735 Łódź

Polityka prywatności

Odwiedź nas

Usługi

Wykonanie i projekt strony Inspirujebiz
Copyright 2023.

koszt pompy ciepła DLA DOMU 150 m2