Zapisz się na start!

CZYTAJ TAKŻE

koszt pompy ciepła DLA DOMU 150 m2

Fotowoltaika dla domu

CZYTAJ ARTYKUŁ

Mój prąd 4.0

Fotowoltaika dla domu

CZYTAJ ARTYKUŁ

576 595 622

ZAMÓW 

EKSPERTYZĘ

Wyślij formularz skontaktujemy się z Tobą w sprawie wyceny budowlano-energetycznej.

Zgoda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez hs-instal.pl moich danych osobowych zawartych w formularzu na potrzeby realizacji przesłanego zgłoszenia.

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Kontakt

 +48 576 595 622

 biuro@hs-instal.pl

ul. Więckowskiego 48
    90-735 Łódź

Polityka prywatności

Odwiedź nas

Usługi

Wykonanie i projekt strony Inspirujebiz
Copyright 2023.

Kiedy start? -
Mój Prąd 5.0

Mój prąd 4.0

Przyjmowanie wniosków w obecnym programie zakończyło się 17 marca z powodu wyczerpania budżetu. Wpłynęło ok. 60 tysięcy wniosków na kwotę prawie 404 mln zł. Nie ma zagrożenia, że dofinansowania nie zostaną wypłacone. Finansowanie odbywa się ze środków unii europejskiej. Tak samo będzie w kolejnej edycji programu Mój Prąd 5.0.

Na jakie dofinansowanie można liczyć w nowym programie?

Poziom dofinansowania może sięgnąć nawet 58 tyś. złotych! Będzie dotyczył instalacji fotowoltaicznych, montażu pompy ciepła, oraz kolektorów. Czyli inaczej niż w poprzednich edycjach, gdzie było to dofinansowanie jedynie do fotowoltaiki. Szczegółów jeszcze nie ma, ale padł termin startu dofinansowania - kwiecień. Co może oznaczać, że warto już zacząć myśleć o przygotowaniu się do montażu odnawialnego źródła energii w swoim domu. 

Minister klimatu i środowiska, Anna Moskwa oświadczyła start naboru od kwietnia:

"Będzie to już nabór ciągły. Co więcej, rozszerzamy program „Mój Prąd” o dofinansowanie do zakupu powietrznych i gruntowych pomp ciepła oraz kolektorów słonecznych na ciepłą wodę. Dzięki temu program będzie kompleksowym wsparciem w procesie przekształcania budynku jednorodzinnego w niskoemisyjny 
i efektywny energetycznie dom.
To nasza odpowiedź na najczęściej zgłaszane nam potrzeby społeczne. Niezależnie od tego czy dziś dom ogrzewany jest gazem, peletem czy ciepłem systemowym, od kwietnia będzie można dokonać remontu
i inwestycji, które pozwolą w znaczący sposób obniżyć koszty ogrzewania i energii elektrycznej"

Najważniejszą informacją jest ciągłość programu, więc pewnie będzie to długotrwały proces zmian w gospodarstwach domowych. Jeżeli nie chcesz przegapić startu programu? to zapisz się już dziś na najnowsze wieści!

Zapewne kolejność zgłoszeń w wypłacie środków będzie miał znaczenie, więc można szybciej z nich skorzystać.

Dodatkowo padła jeszcze bardzo ważna deklaracja, że do końca roku 2023 - ma się pojawić dofinansowanie dla przedsiębiorców, finansowane ze środków unijnych.